Nowości

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

ISSN 1733-8670 (Printed)

ISSN 2392-0378 (Online)

DOI PREFIX 10.17402

Szanowni Czytelnicy!

oddajemy do Waszych rąk pierwszy numer w 2021 roku (No. 65) naszego czasopisma, Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie. Nowy rok przynosi wiele nowych wyzwań, także dla naszego czasopisma. Zmieniamy się, chcąc podwyższać jakość. Jedocześnie dziękujemy autorom, recenzentom i czytelnikom za to, że wspólnie tworzymy nasze czasopismo. Mam nadzieję, że dalej będziemy razem.

Bieżący numer składa się z siedmiu artykułów. Zestawiono je w trzech grupach tematycznych: inżynieria lądowa i transport, inżynieria mechaniczna oraz ekonomia i nauki o zarządzaniu i jakości.

Czytaj więcej...

9 lutego 2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało nowy wykaz punktowanych czasopism naukowych i materiałów z konferencji międzynarodowych, uwzględniający 31 433 czasopism naukowych oraz recenzowane materiały z 1638 konferencji naukowych. Podwyższono punktację 264 czasopismom, pośród których znalazło się czasopismo wydawane przez Akademię Morską w Szczecinie, Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie. Obecnie nasze czasopismo ma przypisane 40 punktów oraz dyscypliny naukowe: inżynieria lądowa i transport, inżynieria mechaniczna, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. 

Komunikat (wraz z wykazem) Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu czasopism naukowych i materiałów z konferencji międzynarodowych znajduje się na stronie: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka

Szanowni Czytelnicy!

Przedstawiamy najnowszy, czwarty numer w 2020 roku (No. 64) naszego czasopisma, Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie. Zaprezentowano w nim efekty badań oraz poglądy autorów w siedmiu artykułach, które zestawiono w trzech grupach tematycznych: inżynieria lądowa i transport, inżynieria mechaniczna oraz ekonomia i nauki o zarządzaniu i jakości.

Czytaj więcej...

Szanowni Czytelnicy!

Do rąk czytelników z przyjemnością oddajemy trzeci numer w 2020 roku (No. 62) naszego czasopisma, Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie. W tym numerze zaprezentowano rezultaty badań oraz poglądy autorów trzynastu artykułów. Zestawiono je w sześciu grupach tematycznych: inżynieria lądowa i transport; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, inżynieria mechaniczna, ekonomia i nauki o zarządzaniu i jakości oraz informatyka techniczna i telekomunikacja.

Czytaj więcej...

Szanowni Czytelnicy!

Niniejszym przekazuję na Państwa ręce najnowszy 62(134) numer Zeszytów Naukowych Akademii Morskiej w Szczecinie. W bieżącym numerze publikujemy wyniki badań dziewiętnastu prac, zamieszczonych w pięciu dyscyplinach: inżynieria lądowa i transport; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka; informatyka techniczna i telekomunikacja; nauki o zarządzaniu i jakości; inżynieria mechaniczna oraz artykuły o innej tematyce.

Czytaj więcej...

Szanowni Czytelnicy!

Z wielką przyjemnością przedstawiam najnowsze wydanie Zeszytów Naukowych Akademii Morskiej w Szczecinie nr 61 (133). W tym numerze Zeszytów Naukowych AMS prezentujemy wyniki badań dziewiętnastu prac, zamieszczonych w sześciu dyscyplinach: automatyka, elektronika i elektrotechnika; inżynieria lądowa i transport; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka; informatyka techniczna i telekomunikacja; nauki o zarządzaniu i jakości; inżynieria mechaniczna oraz artykuły o innej tematyce.

Czytaj więcej...